Ar pavasara krosu pret ziemas stīvumu

Piektdien, 27. aprīlī Rīgā, ar plašu skolnieku līdzdalību rajona sporta centrā “Anniņmuiža” norisinājās pasākums “Pavasara kross kopā ar Jeļenu Prokopčuku”. Ikgadējo pavasara krosu organizēja Latvijas Skolu Sporta federācija (LSSF) 60. skolu spartakiādes ietvaros.

Pavasara krosā piedalījās labākās Latvijas rajonu un lielāko pilsētu skolu komandas, kopumā vairāk kā 500 skolnieki, aptverot gandrīz visus Latvijas rajonus. Par pasākuma kulmināciju kļuva maratonistes Jeļenas Prokopčukas līdzdalība, kura bija patīkami pārsteigta par plašo skolnieku interesi un atsaucību sportisko aktivitāšu pasākumiem.

“Man tiešām bija liels prieks atkal piedalīties šādā pasākumā, jo pati tādos piedalījos, kad mācījos skolā. Jo īpašs prieks par labo sacensību organizāciju un plašo skolnieku atsaucību. Tādu autogrāfu mednieku uzbrukumu es negaidīju”, smaidot norādīja Jeļena Prokopčuka.

“Liels prieks redzēt, ka šādos pasākumos var satikties augsta līmeņa sportisti un skolnieki, kuri ,iespējams, ir topošās sporta zvaigznes. Domāju, ka vēl ilgu laiku sacensību dalībniekiem mājās būs dalībnieku numuriņi ar Jeļenas Prokopčukas parakstu. Paldies viņai par atbalstu,” rezumēja Edgars Šneps, IZM vietnieks sporta jautājumos.

Pavasara krosā dalībnieki startēja četrās vecuma grupās no 1987. līdz 1997. dzimšanas gadam. Uzvarētāju kārtā apbalvotas četras skolu komandas – atsevišķi skolu grupā un vidusskolu konkurencē.

Jau tradicionāli uzvarētāju kārtā iekļuvusi Preiļu 1. pamatskola. Preiļu 1. pamatskolas fizkultūras skolotājs Leonīds Valdonis uzsvēra: “Par spīti saulainajai un karstajai dienai, kas ir nepateicīga skriešanai, mūsu skrējēji cīnījās godam un uzvarēja.”

LSSF izvērtējot pasākuma norisi ir pozitīvi noskaņoti turpmākai darbībai, veicinot jauniešu fizisko attīstību un saturīgu brīvā laika izmantošanu.

“Pēc ilgāka laika šis LSSF rīkotais pasākums ir izskanējis uz pozitīvas nots un ar ļoti lielām cerībām nākotnē motivēt skolu komandas un skolēnus piedalīties valsts mēroga sacensībās. Patīkami bija vairāku skolotāju pateicības vārdi par lieliski organizēto pasākumu, programmu un iespēju tikties ar Jeļenu Prokopčuku. Pats galvenais, ka sacensību programma un tai veltītais laiks tika piesātināts ar interesantiem papildus pasākumiem, iekļaujot dažādas sporta aktivitātes. Biju gandarīts dzirdot vairāku skolotāju teicienus, ka pasākums ilgu laiku paliks skolēnu atmiņā,” komentēja LSSF prezidents Andris Lukss.

Sacensību uzvarētāji:
Vidusskolu grupa.
Zilupes vidusskola
Jēkabpils 3. vidusskola
Kārsavas vidusskola

Pamatskolu grupa.
Cieceres internātpamatskola
Rūres pamatskola
Preiļu 1. pamatskola

Mazo pamatskolu grupa.
Drabešu internātpamatskola
Popes pamatskola
Zaņas pamatskola

Arodskolu, tehnikumu, ģimnāziju un Valsts ģimnāziju grupa.
Jūrmalas 1. ģimnāzija
Valkas 1. ģimnāzija
Jelgavas 1. ģimnāzija

Video 1: Lejuplādēt

Video 2: Lejuplādēt